Szklanki
Twój wybór: Usuń wszystko

Szklanki (115 produktów) - strona 1 z 3

Choć klasyczne szklanki z koszyczkami to już w zdecydowanej większości współczesnych kuchni przeżytek, wcale nie oznacza to jednak, że szklanki przestały stanowić tutaj częsty widok. Z pewnością jednak nastąpiła w tym temacie większa różnorodność, która przejawia się większą liczbą możliwych form i zastosowań. Teraz to już nie tylko szklanki do herbaty czy soków, ale i te do piwa, whisky, latte…
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Pojemność
-

Dla miłośników teiny i kofeiny – szklanki do herbaty i szklanki do latte

Na dobry początek pozostańmy jednak w nieco tradycyjnym klimacie – szklanki do herbaty nadal mają się całkiem dobrze, choć trzeba przyznać, że sporo się tutaj zmieniło. Klasyczne szklanki do herbaty z koszyczkami wykonanymi z metalu lub stali bądź w wersji ekonomicznej – z tworzyw sztucznych, zdecydowanie odchodzą już w zapomnienie. Oczywiście, w restauracjach rodem z głębokiego PRLu lub kuchni babci zapewne nadal się na nie natkniecie, gdzie indziej będzie to już raczej niemożliwe. Coraz częściej zastępują je nowoczesne szklanki do herbaty z uszkiem, których forma inspirowana jest ceramiczną filiżanką lub kubkiem. Niezależnie jednak od tego, na jakie naczynie do picia herbaty postawicie, zawsze warto mieć również imbryk lub czajniczek z podgrzewaczem, dzięki któremu napój zachowa odpowiednią temperaturę na dłużej.

Jeżeli natomiast w odwiecznym sporze pomiędzy miłośnikami teiny i kofeiny zdecydowanie bliżej Wam do tych drugich, warto zaopatrzyć swoją kuchnię lub jadalnię w szklanki do latte macchiato. Ten rodzaj kawy, zwany również po prostu latte, to całkiem dekoracyjna, trzypoziomowa mieszkanka, gdzie dolną część stanowi mleko, następną warstwą jest espresso, a na samej górze znajduje puszysta mleczna piana.

Do ich serwowania wykorzystywane są zazwyczaj specjalne wysokie szklanki do latte (często z uszkiem) lub ewentualnie wysokie ceramiczne kubki (w tym przypadku raczej bez uszka) o standardowej pojemności 250-300 ml, choć zdarzają się również modele nieco większe – rzadko przekraczają one jednak 400 ml.

W ich przypadku warto dodatkowo zaopatrzyć się również w specjalne łyżeczki o długim trzonku, choć w obecnie dostępnej na rynku ofercie wielu producentów proponuje już gotowe zestawy.

Dla amatorów procentów – szklanki do piwa i szklanki do whisky

Jeżeli nie jesteście zdeklarowanymi abstynentami, to mamy dla Was inną propozycję – szklanki do piwa i szklanki do whisky. Wybór w tym temacie może przyprawić o zawrót głowy – na co zatem warto przed ich zakupem zwrócić uwagę?

Na początek szklanki do piwa. Najbardziej popularne tutaj modele to kojarzone z większości pubów kufle oraz pokale, czyli szklanka o zaokrąglonym dnie, zwężająca się nieco ku górze, obowiązkowo na nóżce, dedykowana przede wszystkim lagerom, stoutom i pilsom. Podobną formę mają również sniftery, które zresztą wykorzystywane są nie tylko do piwa, ale i powszechnie uznawane za szkło degustacyjne do koniaku i brandy. Sporą popularnością cieszą się również szklanki do piwa pszenicznego – wąskie dno i stosunkowo pękata część górna, w której powinna znaleźć się obfita piana.

Jeżeli jednak preferujecie coś mocniejszego, to zdecydowanie bardziej zainteresują Was szklanki do whisky. W tym temacie również nie jest jednoznacznie. Najczęściej spotkacie się tutaj z pojemnościami w przedziale 170-280 ml, kwestia kształtu jest jednak nieco bardziej skomplikowana.

Klasyczna szklanka do whisky powinna być niewysoka, szersza na dole, zwężająca się ku górze, o formie przypominającej tulipana. Taki kształt sprawia, że aromat nie ucieka, kumulując się w górnej części, a tym samym dostarczając lepszych wrażeń zapachowych.

To wersja dedykowana fanom czystej, nierozcieńczanej wodą whisky. Jeżeli zaliczacie się do ich grona, to wartą rozważenia opcją dodatkową są również kamyki do whisky lub metalowe kule (czasem wypełnione w środku specjalnym płynem) – wystarczy schłodzić je w lodówce, a następnie wrzucić do szklanki do whisky. Ochłodzą trunek równie dobrze, co kostki lodu, w przeciwieństwie do nich nie rozcieńczając jednak alkoholu.

Jeżeli jednak preferujecie rozcieńczoną wersję z lodem lub colą, zdecydowanie lepsze będą dla Was tumblery, zwane również szklankami typu Old Fashion. To bardzo proste w formie szklanki do whisky na ogół o okrągłym (czasem kwadratowym) przekroju, często wykonane z nieco grubszego szkła i o zdecydowanie grubszym dnie.

Szklanki do drinków oraz soków i cała reszta…

Szklanki to jednak nie tylko wybór pomiędzy kawą a herbatą, bądź piwem lub whisky – to również liczne szklanki do drinków, które z powodzeniem możecie także wykorzystać do wody, soków, lemoniady czy koktajli. Spotkacie się tutaj zarówno z tymi niższymi, jak i wyższymi modelami, na ogół o pojemności mieszczącej się w przedziale 200-400 ml.

Jak zatem widzicie, szklanki to całkiem liczna rodzina akcesoriów o wielu możliwych zastosowaniach, z których rezygnować po prostu nie warto, nawet jeśli w Waszej kuchni lub jadalni goszczą już kieliszki, porcelanowe filiżanki czy ceramiczne kubki.

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl