Eko akcesoria do domu - życie zero waste w zasięgu ręki

Eko akcesoria do domu - życie zero waste w zasięgu ręki 1

Tym razem przygotowaliśmy kilka propozycji dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć żyć w sposób choć trochę bardziej przyjazny dla środowiska – poznajcie nasze eko akcesoria do domu, idealnie wpisujące się w nie tylko modną obecnie, ale przede wszystkim słuszną ideologię zero waste.

Zero waste to trend, który sukcesywnie daje o sobie znać już od wielu lat. To ekologiczny styl życia, którego głównym celem jest generowanie jak najmniejszej liczby szkodliwych dla środowiska odpadków (docelowo zero, jak wskazuje sama nazwa). Nie oszukujmy się, nie jest to łatwe zadanie. Zamiast jednak zniechęcać się już na samym wstępie, zakładając, że jest to cel niemożliwy dla nas do osiągnięcia, warto tutaj skupić się na metodzie małych kroczków. 

Szybko okaże się, że choć śmieci nie udało nam się wyeliminować całkowicie, to jednak udało się je w znacznym stopniu ograniczyć. A to już bardzo wiele, prawda? Spróbujcie wdrożyć w życie kilka prostych patentów, a sami szybko przekonacie się, jak bardzo każdy z nas może ograniczyć tworzenie zbędnych śmieci i odpadków. Jeśli jesteście dopiero na początku swojej drogi w kierunku bycia zero waste, mamy dla Was kilka ekologicznych akcesoriów do domu, które pozwolą wypracować pierwsze zdrowe i przyjazne dla środowiska nawyki.

Na pierwszy rzut niech pójdą torby na zakupy. Przyznajcie się, zdarza Wam się korzystać z nadal dostępnych w sklepach foliówek? Dla naszego wspólnego dobra, lepiej przestawcie się na eko torby shopper przeznaczone do wielokrotnego użytku. Mogą to być zarówno torby płócienne, jak i z tworzyw, bądź koszyki z naturalnych materiałów. Bawełniana torba na ramię z pewnością okaże się jednak najwygodniejsza dla wszystkich zabieganych – z łatwością zmieści się w torebce lub plecaku, zatem można ją mieć zawsze ze sobą, tak na wszelki wypadek.

Warto też zrezygnować z kubków jednorazowych. Wasza ulubiona knajpka kawę na wynos sprzedaje wyłącznie w swoich opakowaniach? Z doświadczenia wiemy, że w coraz większej ilości miejsc nikt już nie robi problemu z nalewania kawy do przyniesionego przez nas własnego kubka termicznego – to zdecydowanie jedne z naszych ulubionych eko akcesoriów. To samo warto zrobić ze sztućcami – na rynku znajdziecie obecnie wiele kompletów sztućców wielokrotnego użytku, opakowanych w estetyczne i higieniczne etui. Pora raz na zawsze skończyć z tymi jednorazowymi plastikami, które będą rozkładać się wiekami (dosłownie)! 

Idąc tym tropem, warto również przemyśleć kwestię jednorazowych opakowań zamawianych posiłków. Tutaj sprawa jest już jednak nieco bardziej skomplikowana – lunchboxy i pojemniki do przechowywania żywności sprawdzają się świetnie, ale raczej tylko w przypadku posiłków na wynos, które przygotowujemy sobie samodzielnie w domu. Warto jednak podjąć się tego wysiłku, przede wszystkim w trosce o siebie. Postarajcie się też zrezygnować z butelkowanej wody w plastikach – własna butelka na wodę wielokrotnego użytku to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia.

Eko akcesoria do domu - życie zero waste w zasięgu ręki 2
2
2
Eko akcesoria do domu - życie zero waste w zasięgu ręki 3
2
Eko akcesoria do domu - życie zero waste w zasięgu ręki 5
2
Eko akcesoria do domu - życie zero waste w zasięgu ręki 6
2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl