Akcesoria oświetleniowe
Twój wybór: Usuń wszystko

Akcesoria oświetleniowe (30 produktów)

Same lampy to jeszcze zdecydowanie nie wszystko – o akcesoriach oświetleniowych również warto pamiętać. Mniej lub bardziej dekoracyjne żarówki, dyskretne lub ozdobne podsufitki, różnokolorowe zawieszenia do lamp, dodatkowo umożliwiające dostosowanie wysokości klosza do indywidualnych potrzeb i preferencji – niby oczywistość i błahostka, a jednak bez nich ani rusz…
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Flaga
Styl
Producent
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-

Oświetlenie i akcesoria do lamp – zaplanuj je z głową

Planując aranżację i wystrój poszczególnych pomieszczeń, niejednokrotnie zastanawiamy się jaki rodzaj oświetlenia będzie dla niego odpowiedni, jaki okaże się najbardziej funkcjonalny, a koniec końców – jaki najlepiej wpisze się w stylistykę danego wnętrza. Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety jednoznaczna.

Oświetlenie powinno być dobierane przede wszystkim z uwagi na funkcje jakie ma ono spełniać, zatem inny rodzaj oświetlenia będzie pasował do kuchni, inny do salonu, a jeszcze inny do jadalni.

O ile w salonie lub sypialni na ogół pożądanymi elementami wystroju są lampy z ozdobnymi kloszami i abażurami, które dają nieco przytłumione, sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi światło, o tyle w kuchni i jadalni lepiej sprawdzą się lampy wiszące z wyraźnie widocznym strumieniem światła, gdyż dają one możliwość równomiernego oświetlenia całości wnętrza lub choćby blatu stołu. Oświetlenie LED to z kolei propozycja warta uwagi w szczególności tam, gdzie chcemy zaakcentować w danym pomieszczeniu szczególnie wyróżniający się element, np. stylowy kredens bądź barek lub podświetlić szafki lub blaty kuchenne. Możliwości jest naprawdę wiele. Miej jednak na uwadze, że nie tylko o lampach powinieneś pamiętać – w wielu sytuacjach nie mniej istotne mogą się okazać akcesoria oświetleniowe

Akcesoria oświetleniowe – diabeł tkwi w szczegółach

Warto pamiętać, że na estetyczne i funkcjonalne oświetlenie składają się nie tylko zdobne klosze czy abażury, ale także akcesoria do lamp. To całkiem szerokie pojęcie, pod którym skrywają się zarówno żarówki, zawieszenia do lamp, jak i podsufitki, które stanowią elementy niezbędne do zaaranżowania oświetlenia. Nie bez powodu mawia się przecież, że diabeł tkwi w szczegółach – te z pozoru błahe elementy są niezwykle pomocne zarówno w montowaniu oświetlenia, jak i jego użytkowaniu. Wybierając odpowiadające swoim potrzebom akcesoria oświetleniowe pamiętaj, że powinny one być nie tylko stylistycznie dopasowane do designu lampy, a przede wszystkim powinny posiadać odpowiednie parametry techniczne, gdyż w konsekwencji to one przede wszystkim będą stanowić o prawidłowym oświetleniu danego wnętrza.

Akcesoria do lamp – łatwy sposób na metamorfozę

Oświetlenie do domu, nawet to najbardziej przemyślane i w najmniejszym detalu zaplanowane, może się przecież znudzić i to dużo prędzej niż byśmy sobie tego życzyli.

Jest na to jednak całkiem prosty sposób – tak jak w przypadku mebli pomocna może się okazać zmiana dodatków, tak w przypadku oświetlenia na ratunek pośpieszą akcesoria oświetleniowe.

W przypadku lamp wiszących, czasem może się okazać, że wymiana kabla służącego do zawieszenia na model w innym kolorze ożywi lampę, która zdążyła nam się już nieco znudzić. Z podsufitkami sprawa wygląda podobnie. I nie zapominajcie o żarówkach dekoracyjnych – te warto wykorzystać w szczególności w lampach o mocno rozwartych kloszach bądź abażurach lub w minimalistycznych modelach, w których źródło światła nie jest niczym zasłonięte. A jeżeli zdecydowaliście się na oświetlenie LED, pomocna może się okazać zmiana barwy emitowanego przez diody światła. Barwa wyrażana jest tutaj w kelwinach (K) – im mniejsza liczba kelwinów, tym cieplejsze będzie emitowane światło, większa z kolei oznaczać będzie światło chłodne, wpadające w błękit.

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl