Wybrane kategorie

Twój wybór: Usuń wszystko

Lampy stołowe (574 produktów) - strona 1 z 12

Lampy stołowe to kolejne rozwiązanie, o którym warto pamiętać w trakcie planowania wystroju. I nie ma tak naprawdę większego znaczenia, gdzie zamierzacie je wykorzystać – jesteśmy pewni, że poradzą sobie świetnie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Bo to nie tylko dodatkowe walory estetyczne i dekoracyjne, ale przede wszystkim liczne walory praktyczne i użytkowe, z których po prostu nie warto rezygnować.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor klosza
Styl
Funkcje/Cechy
Producent
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Produkty w promocji

Lampy stołowe

Moda na aranżowanie w centralnym punkcie pomieszczenia jednej lampy wiszącej minęła bezpowrotnie i odbyło się to na szczęście z bardzo pozytywnym skutkiem dla naszych wnętrz. Bo nawet najpiękniejsza lampa wisząca czy żyrandol, pomimo szczerych chęci, nie jest w stanie dokładnie oświetlić, a przy tym dotrzeć do wszystkich zakamarków pomieszczenia. Dla zachowania równowagi i odpowiednich proporcji niezbędna jest aranżacja dodatkowego oświetlenia pomocniczego.

Lampy stołowe, podłogowe i kinkiety – to zdecydowanie rozwiązania, z których warto skorzystać. Jeżeli oczywiście zależy Wam na stworzeniu wnętrza nie tylko pięknego, ale i praktycznego oraz wygodnego w użytkowaniu.

A jeżeli nie… W takiej sytuacji faktycznie wystarczy ograniczyć do lampy wiszącej w centralnym punkcie sufitu. Gorąco zachęcamy Was jednak do tego, abyście nie rezygnowali z tego rodzaju oświetlenia, planując wystrój swoich wnętrz. Zwłaszcza że lampy stołowe posiadają stosunkowo niewielkie gabaryty, nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wykorzystywać je w charakterze lamp przenośnych, które możemy szybko przenieść w miejsce, które akurat wymaga dodatkowego oświetlenia. W dodatku nie zaskoczymy Was chyba stwierdzeniem, że możecie tutaj także liczyć na szeroki wybór i różnorodność…?

Proste lampy stołowe z abażurem czy eleganckie lampy stołowe ceramiczne? Poznaj trendy!

Od dłuższego już czasu również i w temacie lamp stołowych widoczny jest trend ukierunkowany na minimalizm. Szczególnie popularne stały się możliwie najprostsze, ograniczone do niezbędnego minimum rozwiązania. A zbędne okazały się w tym przypadku wszystkie klosze i abażury, źródło światła zostało zaś umieszczone całkowicie na widoku. Nieosłoniętym żarówkom towarzyszą tutaj dodatkowo niezwykle oszczędne podstawy wykonane z metalu, drewna, a nawet marmuru czy betonu.

I choć te minimalistyczne propozycje cieszą się stale rosnącą popularnością, nie myślcie sobie jednak, że stare dobre lampy stołowe z abażurem całkowicie wypadły z kręgu zainteresowań projektantów oświetlenia.

Nadal mają się świetnie, a ich oferta jest na tyle szeroka, że bez względu na Wasze upodobania estetyczne, z pewnością znajdziecie pośród nich model idealny właśnie dla Was. Decydując się jednak na konkretny model, wcześniej dobrze zastanówcie się, w jakim celu zamierzacie je stosować. Jeżeli poza walorami dekoracyjnymi, chcielibyście również móc wykorzystywać je w charakterze oświetlenia w trakcie czytania, wybierzcie modele z jasnymi kloszami lub abażurami o dużej przepuszczalności światła. Nie tylko jednak klosz czy abażur jest tutaj sprawą istotną – w kwestii podstaw także możecie liczyć na liczne możliwości wyboru. Lampy stołowe ceramiczne, drewniane trójnogi, metalowe lub stalowe ramiona i wysięgniki, które pozwolą Wam na dostosowanie kierunku i kąta padania światła do aktualnych potrzeb – taka różnorodność z pewnością sprawi, że znajdziecie u nas model nie tylko wpisujący się w Wasze upodobania estetyczne, ale i odpowiadający wielu zróżnicowanym potrzebom użytkowym.

Lampy stołowe do salonu i nie tylko…

Lampy stołowe to wyjątkowy pod wieloma względami rodzaj oświetlenia. Nie tylko stanowić będą naturalny dodatek dekoracyjny wnętrza, ale przede wszystkim doskonale odnajdą się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Gdzie zatem najlepiej je wykorzystać?

Lampy stołowe do salonu to jeden z najczęściej pojawiających się w tym pomieszczeniu rodzajów oświetlenia. Bo chyba nie myśleliście, że salon to nadal wyłącznie lampy wiszące czy klasyczne żyrandole? Zdecydowanie najczęściej goszczą one tutaj na stolikach bocznych przy sofie lub fotelu, stanowiąc również nierzadki widok na komodzie, a nawet półce. Ten rodzaj lamp jest też bardzo często stosowany jako oświetlenie pomocnicze w salonie, który jest równocześnie wykorzystywany w charakterze jadalni. Zlokalizowanie lampy stołowej w pobliżu stołu pozwoli nam albo na wzmocnienie efektu lampy nad nim wiszącej, albo też stanowić będzie dla niej bardziej subtelną alternatywę, wykorzystywaną w sytuacjach, w których wskazane jest słabsze i bardziej dyskretne światło.

Jeżeli jesteście fanami nowoczesnych (a przy okazji energooszczędnych i ekologicznych) rozwiązań, to warto tutaj również sięgnąć po oświetlenie LED, które wbrew temu, co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, ma Wam do zaoferowania nie tylko jaskrawe, białe światło. Znajdziecie tutaj zarówno modele o ciepłym świetle, zbliżonym do tradycyjnej żarówki czy w kolorze chłodnego błękitu – rozpiętość jest tutaj naprawdę spora.

I nie zapominajcie o sypialni. W przypadku klasycznego łóżka sypialnianego zwyczajowo są to 2 lampki nocne ulokowane po jego bokach, na szafkach lub stolikach nocnych i w zdecydowanej większości przypadków stanowią one komplet, będąc ze sobą identyczne. Lampki nocne to jednak na ogół nic innego jak zwykłe lampy stołowe, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze jedną lub dwie (w zależności od wielkości sypialni i powierzchni, którą dysponujemy) dodatkowo ulokować na komodzie, konsoli lub toaletce – parapety też będą odpowiednie. W takiej sytuacji możemy albo podążać w kierunku uporządkowanej estetyki i dokonać zakupu takiego samego modelu w liczbie 3-4 (rozwiązanie zdecydowanie najłatwiejsze i najbezpieczniejsze, choć grożące lekką monotonią), albo też postawić na kontrolowaną różnorodność – lampki nocne przy łóżku takie same, dodatkowa lampka lub lampki na pozostałym umeblowaniu nieco różne. Przy wyborze tej drugiej opcji, pamiętajmy jednak, aby wszystkie lampki łączył jakiś wspólny mianownik – może to być kolorystyka, materiał, z którego są wykonane lub styl, w który się wpisują. W przeciwnym wypadku możemy wprowadzić do wnętrza nadmierny chaos, a w wersjach ekstremalnych nawet efekt kiczu, chyba że styl eklektyczny nie ma dla nas żadnych tajemnic i z wyczuciem poruszamy się po jego niuansach.

I ostatnie, o czym warto tutaj wspomnieć – lampki biurkowe. Bo to przecież również lampy stołowe, ale takie, w których priorytetem jest funkcja polegająca na jak najlepszym oświetleniu blatu roboczego.

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl