Twój wybór: Usuń wszystko

Oświetlenie LED (92 produktów) - strona 1 z 2

Oświetlenie LED to przede wszystkim dedykacja dla tych, którzy w wystroju swych wnętrz lubią stawiać na nowoczesne wzornictwo. Ale nie tylko - jeżeli lubicie rozwiązania praktyczne i energooszczędne, to tutaj możecie liczyć na istny raj… Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy minimalizmu, jak i ci, którzy poszukują lamp o designerskim charakterze, zawsze jednak ze sporą dawką funkcjonalności.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Styl
Wykończenie
Producent
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Długość
-

Oświetlenie LED sufitowe i nie tylko…

Jeżeli lubicie rozwiązania nowoczesne zarówno w kontekście formy, jak i parametrów technicznych, to oświetlenie LED jest z pewnością czymś, z czym mieliście już okazję zetknąć się nie jeden raz. Pomimo całej swojej nowoczesności, wielu z nas ten rodzaj oświetlenia kojarzy się jednak raczej dosyć stereotypowo i schematycznie. Jakie macie pierwsze skojarzenia w tym temacie?

Oświetlenie LED schodowe, podświetlające każdy stopień? A może punktowe podświetlenie montowane zazwyczaj na podwieszanych sufitach? Jeśli tak, to czeka na Was tutaj kilka niespodzianek…

Bo obecnie lampy LED to już nie tylko te schodowe czy dobrze kojarzone punktowe oświetlenie LED sufitowe, ale i modele stołowe, podłogowe oraz ścienne (zarówno kinkiety, jak i plafony), które stanowić będą nie tylko oryginalny, ale i niezwykle praktyczny oraz energooszczędny element oświetlenia całego wnętrza. Aktualnie dostępna na rynku oferta jest tak szeroka, że znajdziecie tu nawet niezwykle popularne od dłuższego już czasu przytulne cotton balls. Ostrzegaliśmy przecież, że będzie różnorodnie…
Oświetlenie LED – czym kierować się przy jego wyborze?

Pomimo tego, że oświetlenie LED już od dosyć dawna gości na rynku, nadal jednak wielu z nas odnosi się do niego dosyć sceptycznie. Zupełnie niepotrzebnie. Ten rodzaj oświetlenia nie tylko ma spore szanse w pełni zastąpić tradycyjną żarówkę, ale i pod wieloma względami może się okazać po prostu lepszym rozwiązaniem. Faktycznie, cenowo na ogół wypada gorzej w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, są jednak ku temu istotne powody.

Jednym z nich jest niewątpliwie dłuższa żywotność diod ledowych. Dzieje się tak dlatego, że nie są one aż tak narażone na przegrzanie jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej żarówki. W jej przypadku duża część energii tracona jest już na etapie nagrzewania, podczas gdy oświetlenie LED zapala się i gaśnie natychmiast po użyciu włącznika światła. Dzięki temu diody ledowe zaoferują nam zdecydowanie dłuższy czas użytkowania (w zależności od modelu: od 30 do nawet 100 tys. godzin niezakłóconej pracy).

I pamiętajcie, że oświetlenie LED zużywa się inaczej niż tradycyjna żarówka – po jakimś czasie zaczyna ono po prostu emitować nieco słabsze światło (po kilku miesiącach codziennego użytkowania natężenie światła maleje na ogół o 30%).

Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą ten rodzaj oświetlenia? Są zdecydowanie bardziej energooszczędne. Co to jednak oznacza? Diody ledowe charakteryzują się bardziej efektywnym przekształcaniem dostarczanej energii w światło. Dla porównania: ich sprawność standardowo szacuje się na poziomie 80-95%, podczas gdy dla tradycyjnej żarówki wartość ta wynosi około 5-10%. Zatem dioda ledowa o mocy zaledwie kilku watów da nam taką ilość światła, która będzie porównywalna z tradycyjną żarówką o mocy 60 W.

To jednak jeszcze nie wszystko, co o oświetleniu LED powinniście wiedzieć…

Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na parametry związane z jasnością oferowanego przez nie światła. Jasność wyrażana jest tutaj w lumenach (lm), w których mierzony jest strumień świetlny. Dla porównania: żarówkę o mocy 60 W zastąpi dioda 806 lm. I nie obawiajcie się, że ten rodzaj oświetlenia zaoferuje Wam wyłącznie białe, a w dodatku mocno jaskrawe światło. Obecnie możecie tutaj liczyć zarówno na modele o ciepłym, zbliżonym do tradycyjnej żarówki świetle, jak i te w kolorze chłodnego błękitu. Wszystko zależy od liczby kelwinów (K), bo to właśnie w nich wyrażana jest barwa światła diod ledowych. Im ich mniej, tym cieplejsze będzie emitowane światło. Miejcie jednak na uwadze, że cieplejsze światło, na ogół oznacza nieco wyższą cenę. I pamiętajcie, że światło ledowe nie emituje podczerwieni ani nadfioletu. Dodatkowo diody ledowe nie zawierają rtęci, ołowiu ani innych toksycznych substancji, są przyjazne dla środowiska naturalnego i mogą zostać poddane recyklingowi.
Oświetlenie LED do kuchni czy do salonu – gdzie warto je wykorzystać?

Oświetlenie to niezwykle istotny element wystroju każdego wnętrza – obecnie już chyba nikt nie będzie z tym stwierdzeniem polemizował. Nie musimy chyba również przypominać, że ograniczanie się wyłącznie do lampy wiszącej już dawno odeszło do lamusa? Skoro podstawowe fakty zostały przypomniane, pora zatem przejść do meritum, czyli do nowoczesnych lamp LED, które w wielu sytuacjach mogą okazać się lepszym rozwiązaniem niż oświetlenie bazujące na tradycyjnych żarówkach. Mamy nawet wrażenie, że w kontekście niektórych pomieszczeń jego zalety zdążyły już znaleźć wielu zwolenników – stale rosnącą popularnością cieszy się oświetlenie LED do kuchni. I choć jest to rozwiązanie cenione przez nas za walory praktyczne, to jednak radzimy podejść nieco szerzej do tematu oświetlenia LED. Bo to zdecydowanie nie tylko sposób na punktowe podświetlenie szafek czy kuchennego blatu, ale i cały wachlarz rozwiązań, które mogą znaleźć takie samo zastosowanie jak oświetlenie tradycyjne. Zerknijcie tylko do naszej oferty, a sami przekonacie się, że to również lampy podłogowe, stołowe, a nawet te inspirowane formą klasycznych żyrandoli. Choć oczywiście na sporą dawkę nowoczesnej, wręcz designerskiej estetyki także możecie tutaj liczyć… Zwłaszcza kinkiety mogą wpisać się w upodobania osób, którzy lubią podszyty pozytywną energią design z przymrużeniem oka.

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl