Stoły prostokątne
Twój wybór: Usuń wszystko

Stoły prostokątne (646 produktów) - strona 1 z 14

Stół prostokątny stanowi chyba jeden z najpopularniejszych widoków w naszych domach i wcale nie jest to dziełem przypadku. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w pomieszczeniach o różnym metrażu i kształcie, a w dodatku jest całkiem ustawne – w razie potrzeby uzyskania dodatkowej powierzchni zawsze możemy dostawić go jednym z boków do ściany.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Kolor nóg
Materiał
Materiał blatu
Materiał nóg
Rozkładanie
Styl
Wykończenie
Producent
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Głębokość
-

Stoły prostokątne – uniwersalne meble do wielu pomieszczeń

Stół to bez wątpienia mebel wszechstronny, który pojawia się nie tylko w pomieszczeniach  o różnym przeznaczeniu, ale i we wnętrzach wpisujących się zarówno w styl klasyczny, jak i nowoczesny. Szczególnie długą tradycją i niesłabnącą popularnością cieszy się stół prostokątny, który przez wielu z nas chętnie zapraszany jest zarówno do kuchni, jadalni, jak i salonu czy pokoju dziennego.

Dlaczego stoły prostokątne od lat cieszą się aż takim zainteresowaniem? Bo to niewątpliwie meble z gatunku ustawnych – sprawdzą się zarówno w centralnym punkcie pomieszczenia, jak i dosunięte jednym z boków do ściany, równocześnie oferując nam dodatkową przestrzeń, gdy tylko taka potrzeba zaistnieje (w przypadku stołów o okrągłym blacie jest to raczej niemożliwe).

Bardzo często wykorzystywane są także nie tylko w charakterze mebli, z których korzystamy w celu wygodnego spożywania posiłków, ale również jako blat roboczy w kuchni lub jako miejsce do pracy lub odrabiania lekcji w salonie. Jeśli jednak decydujemy się na stół prostokątny, pamiętajmy, aby odpowiednio dobrać jego rozmiar nie tylko w kontekście powierzchni, którą dysponujemy, ale i w równej mierze kierujmy się liczbą jego użytkowników.

Stół prostokątny – jaki rozmiar będzie odpowiedni dla naszych potrzeb?

W celu dostarczenia domownikom i gościom komfortowych warunków spożywania posiłków, musimy pamiętać o zapewnieniu im wystarczającej przestrzeni wyłącznie do ich dyspozycji – zwyczajowo przyjmuje się, że powinna ona wynosić przynajmniej 60 cm (włącznie z zajmowanym krzesłem).

Idąc tym tropem, nietrudno zatem ustalić, że stół prostokątny o długości blatu wynoszącej 120 cm będzie odpowiedni dla 4 osób, 180 cm – dla 6 osób itd.

Stoły prostokątne oferują również możliwość usadzenia gości na obu ich końcach, czyli każdorazowo zyskujemy 2 dodatkowe miejsca (jeśli tylko stół nie jest ustawiony przy ścianie). Nawet jeśli powierzchnia pokoju pozwala nam na wybór modelu o wyjątkowo długim blacie, zachowajmy umiar i zdrowy rozsądek – jeśli zdecydujemy się na naprawdę duży stół prostokątny, istnieje niestety ryzyko, że komunikacja pomiędzy siedzącymi przy nim osobami będzie mocno utrudniona, co z pewnością nie będzie sprzyjać miłej i przytulnej atmosferze.

Miejmy również na uwadze, jak istotna jest tutaj kwestia dobrego oświetlenia. W przypadku stołów okrągłych wystarczającym rozwiązaniem okazuje się być jedna lampa zawieszona w centralnym punkcie stołu. W przypadku prostokątnego blatu raczej nie pójdzie nam tak łatwo, zwłaszcza w przypadku stołów o długości przekraczającej 120 cm jeden klosz zapewne nie zapewni nam wystarczającego oświetlenia. W przypadku dłuższych blatów zazwyczaj lepszym wyborem okazują się być dwie lub trzy mniejsze lampy zawieszone w jednym ciągu – to nie tylko rozwiązanie dużo bardziej praktyczne, ale i dodatkowo o sporych walorach dekoracyjnych.

Stół prostokątny rozkładany – postaw na funkcjonalność

Stoły okrągłe, choć mają w sobie spory ładunek przytulności, w wielu wnętrzach okazują się jednak nie być rozwiązaniem odpowiednio ergonomicznym, stąd tak często wybierane są te o prostokątnych blatach. Ich najbardziej funkcjonalną wersją niezmiennie pozostaje stół prostokątny rozkładany. Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na to, że na co dzień na ogół nie potrzebujemy aż tylu miejsc przy stole, nie ma zatem potrzeby, aby jego duży blat zabierał zbyt wiele cennej przestrzeni. Świąteczna kolacja lub inna uroczystość w gronie rodziny lub  najbliższych przyjaciół  to już jednak zupełnie inna sprawa – bez dodatkowych miejsc raczej się tutaj nie obędzie, a wtedy na scenę wkracza stół rozkładany. Zerknijcie do naszej oferty – znajdziecie tu zarówno stoły klasyczne, jak i nowoczesne, pośród których licznie reprezentowane są również modele z rozkładanymi blatami.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl