Twój wybór: Usuń wszystko

Regały (534 produktów) - strona 1 z 12

Nowoczesne regały do salonu już dawno przestały być meblami pełniącymi wyłącznie funkcje domowych biblioteczek. Różnorodność stosowanych tutaj rozwiązań konstrukcyjnych również może Was zaskoczyć… Niezależnie jednak od modelu, na który się zdecydujecie, za ich sprawą w Waszych wnętrzach zagości nie tylko styl, ale przede wszystkim spora dawka funkcjonalności.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Styl
Położenie
Orientacja
Producent
Produkty w promocji
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Głębokość
-

Regały do salonu – już nie tylko domowa biblioteczka

Regały do salonu to meble doskonale znane i nierzadko pojawiające się w wystroju wnętrz o tym przeznaczeniu. Domowa biblioteka, zlokalizowana w oddzielnym pomieszczeniu, to co prawda przywilej dostępny dla nielicznych; regał zapełniony książkami, ustawiony w pokoju dziennym, to już jednak widok dużo bardziej znajomy. Obecnie jednak pierwotne przeznaczenie tych mebli uległo znacznemu rozszerzeniu.

Nowoczesne regały do salonu to już nie tylko sposób na przechowywanie prywatnego księgozbioru, ale i innych przedmiotów, zarówno tych o dekoracyjnym, jak i niespecjalnie nadającym się do eksponowania charakterze.

Dotychczasowe regały na książki stały się pełnoprawnymi meblami oferującymi dodatkową przestrzeń do przechowywania, a tym samym organizowania domowej przestrzeni. Nawet pomimo swej charakterystycznej konstrukcji, która na ogół nie miewa litości i wszystko wystawia na publiczny widok… Jest na to jednak bardzo łatwy sposób, stosowany przez coraz większą liczbę osób. Na otwartych półkach coraz częściej pojawiają się ozdobne pudła lub koszyki, pełniące swoistą rolę szuflad, w których bez problemu możemy ukryć przedmioty, które na eksponowanie zasługują w znikomym stopniu. Tym samym dawny regał na książki awansował do miana mebla wielofunkcyjnego. Dlatego nie ma się co dziwić, że projektanci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach konstrukcyjnych, które sprawiają, że miejsce dla niego znajdzie się wszędzie.

Nowoczesne regały do salonu – wybierz idealne rozwiązanie konstrukcyjne

Jeśli do tej pory wydawało Wam się, że meble te są zarezerwowane wyłącznie dla pomieszczeń mogących poszczycić się dużym metrażem, to chyba już dawno nie przeglądaliście obecnie dostępnej na rynku oferty w tym temacie… Najwyższa pora nieco zatem namieszać w Waszym wnętrzarskim światopoglądzie – zaraz sami przekonacie się, że wybór jest tutaj naprawdę całkiem spory.

Owszem, nadal możecie liczyć na klasyczne stojące regały do salonu, o dosyć masywnych kształtach, a tym samym wymagające sporo powierzchni. Coraz większą popularnością cieszą się jednak regały wiszące, których filigranowe formy z łatwością da się zaadaptować nawet do tych stosunkowo niewielkich pomieszczeń. Wartym rozważenia pomysłem są również nowoczesne regały do salonu w formie kubików. Czasem dostępne są w formie gotowych kompletów (2-4 elementy), czasem pojedynczych elementów, dając nam całkowitą swobodę w skompletowaniu zestawu odpowiadającego naszym indywidualnym preferencjom. Te mini regały to zdecydowanie jedni z naszych najnowszych faworytów.

Dzięki nim z łatwością stworzyć możemy kompozycję, która nie tylko w pełni dostosuje się do naszych indywidualnych potrzeb, ale przede wszystkim dopasuje do metrażu, którym dysponujemy.

Regały w takiej formie możemy dowolnie konfigurować, a tym samym zmieniać układ tych mebli, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Jeżeli zatem lubicie bawić się wystrojem i nie dla Was monotonia, to radzimy przyjrzeć im się nieco uważniej. Osobom ceniącym minimalistyczne wzornictwo polecamy również regały do salonu inspirowane kształtem doskonale wszystkim znanej drabiny. Bardziej prosto już chyba być nie może, prawda?

Zaaranżuj salon z regałem w tle

Możliwości aranżacyjne tych mebli są całkiem szerokie, wszystko zależy jednak od formy regału, na którą się zdecydujecie. Większą dowolność zaoferują Wam zapewne regały ścienne. Podobną rolę w aranżacji mogą zresztą odegrać półki do salonu. Mogą one nie tylko stanowić dopełnienie regału, ale i zostać wykorzystane zamiennie, dodatkowo pozwalając nam stworzyć dostosowaną do indywidualnych potrzeb kompozycję ścienną. Nie ma jednak większego znaczenia, na który z powyższych wariantów się zdecydujecie – każdy z nich dobrze wypadnie zarówno nad komodą, jak i oparciem sofy bądź narożnika (jeżeli oczywiście będą one ustawione bezpośrednio pod ścianą). Tak zorganizowana aranżacja salonu z pewnością pozwoli Wam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą macie do dyspozycji.

Jeśli jednak marzy Wam się jeszcze jakiś mebel o wysokich walorach praktycznych i o różnych możliwych zastosowaniach, to mała podpowiedź – skrzynie do salonu mogą się w tym przypadku okazać strzałem w dziesiątkę. Te nieco zapomniane meble to nie tylko dodatkowy schowek, ale i dodatkowe miejsce do siedzenia, a nawet zamiennik stolika kawowego – jeśli oczywiście zdecydujecie się na model o odpowiedniej konstrukcji.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl