Sofy rozkładane
Twój wybór: Usuń wszystko

Sofy rozkładane (80 produktów) - strona 1 z 2

Sofy rozkładane to rozwiązanie uwielbiane przez osoby, które nie dysponują nadmiarem przestrzeni – dzięki nim możemy równocześnie cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami, które niosą ze sobą zarówno tradycyjne łóżka sypialniane, jak i salonowe sofy. Sofa rozkładana to także trafiony wybór, nawet gdy możemy pochwalić się sypialnią z prawdziwego zdarzenia – będzie idealna do przenocowania gości.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Styl
Funkcje/Cechy
Schowek
Rozkładanie
Producent
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Wysokość siedziska
-
Głębokość siedziska
-
Głębokość
-

Sofy rozkładane czy nie?

Zakup sofy do salonu lub pokoju dziennego to dość poważna decyzja jeśli o umeblowaniu mowa. W końcu to dość pokaźny wydatek, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że chcemy móc cieszyć się nim nie tylko jak najdłużej, ale i móc liczyć na komfortowe warunki użytkowania.

W pierwszej kolejności należałoby odpowiedzieć na pytanie, czy ma to być sofa rozkładana z funkcją spania, czy gości przyjmujemy na tyle rzadko, że nie ma potrzeby zaprzątać sobie tym głowy. Jeśli jednak zdecydujemy się na sofy rozkładane, zastanówmy się również, czy dysponujemy miejscem do przechowywania zapasowej kołdry i poduszek – jeśli nie, to poszukajmy sofy z dodatkowym schowkiem, który wykorzystamy jako pojemnik na pościel.

Sofy rozkładane – wyższy wymiar funkcjonalności

Sofa już na stałe wpisała się w scenerię naszych salonów i pokoi dziennych i raczej nie zanosi się na to, aby kiedykolwiek odstąpiła pozycję lidera jakiemukolwiek innemu meblowi wypoczynkowemu. To właśnie na niej najchętniej uskuteczniamy odpoczynek po kolejnym ciężkim dniu, czasem w samotności z książką w ręku, czasem z rodziną, wspólnie oglądając ulubiony serial, zawsze jednak w wygodzie, ciesząc się możliwościami relaksu, który oferuje. To jednak nie tylko mebel do popołudniowego wypoczynku, czytania czy oglądania telewizji, ale i całkiem dobry zamiennik sypialnianego łóżka – nie każdy przecież dysponuje wystarczającą powierzchnią, aby każdemu z domowników dane było posiadanie własnego pokoju na wyłączność.

Nierzadko zdarza się, że chcąc zapewnić dorastającym dzieciom oddzielne pokoje, naszą quasi-sypialnię zmuszeni jesteśmy przenieść do pokoju dziennego i właśnie w tego rodzaju przypadkach sofy rozkładane z funkcją spania lub rozkładany narożnik okażą się meblami na wagę złota.

Sofa rozkładana to także element umeblowania często wykorzystywany w pokojach dla dzieci, w szczególności dla nastolatków – w trakcie dnia pełni funkcję mebla wypoczynkowego, w nocy zaś z powodzeniem zamienia się w pełnoprawne łóżko. Nawet jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu lub mieszkania, gdzie dla każdego znajdzie się odrębny pokój, sofy rozkładane to meble, które warto w swym salonie lub pokoju dziennym mieć, tak po prostu, na wszelki wypadek…

Sofy rozkładane z funkcją spania – goście zawsze mile widziani

Pokój gościnny to niestety dla wielu z nas luksus, o którym możemy jedynie pomarzyć, nie od dziś jednak wiadomo, że jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma i stara się znaleźć konstruktywne rozwiązanie. A tak się składa, że w tym przypadku sofy rozkładane z funkcją spania są takim właśnie sposobem na stworzenie namiastki pokoju gościnnego w salonie lub pokoju dziennym.

To bardzo funkcjonalne meble, których walory praktyczno-użytkowe nie odbiegają niczym od standardowej sofy, dodatkowo jednak oferując tak przydatną funkcję spania, która zapewne nie jeden raz spotka się z wdzięcznością ze strony naszych gości. Narożniki do salonu również warto w tym charakterze wykorzystać. Mogą to być modele rozkładane lub takie, które tej możliwości nie mają, jednak ze względu na swoje spore rozmiary zaoferują możliwość stosunkowo wygodnego noclegu na swojej dłuższej części.

I pamiętajcie, że sofy tapicerowane wykorzystywane również w charakterze miejsca do spania, wymagają szczególnie troskliwej, a przede wszystkim systematycznej pielęgnacji.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl