Szafki nocne

Wybrane kategorie

Twój wybór: Usuń wszystko

Szafki nocne (160 produktów) - strona 1 z 4

Szafki nocne do sypialni to kolejny element umeblowania tego pomieszczenia, o którym warto nie zapominać. Te praktyczne meble zaoferują Wam nie tylko liczne walory użytkowe, ale i spory potencjał, aby stanowić przykuwający uwagę akcent wystroju. A jeśli metraż narzuca Wam pewne ograniczenia, to zastanówcie się nad na ogół nieco mniejszym (a z pewnością lżejszym wizualnie) stolikiem nocnym…
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Styl
Wykończenie
Producent
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Głębokość
-
Produkty w promocji

Szafki nocne do sypialni – styl i funkcjonalność w jednym

Szafki nocne do sypialni to nie bez powodu tak chętnie stosowany element wystroju zdecydowanej większości wnętrz o tym przeznaczeniu. Ze względu na swoje dosyć filigranowe gabaryty, szafka lub stolik nocny z łatwością wpasuje się w najmniejszy nawet zakątek, nie potrzebując dużych przestrzeni, aby roztoczyć swój zarówno estetyczny, jak i praktyczny wdzięk.

Nowoczesne szafki nocne do sypialni swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swym licznym walorom praktyczno-użytkowym, które okazują się nieocenione zwłaszcza w trakcie wieczornej lektury czy porannej kawy, którą wielu z nas w trakcie leniwych, weekendowych poranków zdarza się spożywać w łóżku. Stoliki nocne lub szafki to przecież nie tylko funkcjonalne meble, na blacie których zwyczajowo stawiamy lampki nocne, ale i inne przydatne przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu przedmioty. Warto zatem nie rezygnować z tego mebla, nawet jeśli nasza sypialnia nie należy do największych, a układ pomieszczenia zmusza nas do ustawienia łóżka jednym z boków do ściany. W takim przypadku dwie szafki nocne, po obu jego stronach, nie mają co prawda racji bytu, co jednak wcale nie oznacza, że musimy z nich całkowicie zrezygnować. Nawet jedna okaże się przydatna, a my nie będziemy zmuszeni sięgać aż do podłogi, aby podnieść szklankę wody, gdy w trakcie nocy dopadnie nas pragnienie.

Nowoczesne szafki nocne do sypialni czy jednak minimalistyczne stoliki?

Idealnie dobrane szafki nocne do sypialni to przede wszystkim takie, których blaty znajdują się (mniej więcej) na wysokości boku łóżka bądź materaca. Może być minimalnie wyżej lub niżej, ważne jednak, aby wysokości te były dosyć zbliżone.

Szafka nocna powinna być również ustawiona stosunkowo blisko od posłania. Odległość nie większa niż kilka centymetrów umożliwi nam łatwe i wygodne sięganie do ułożonych na jej blacie przedmiotów lub otworzenie szuflady z pozycji leżącej.

Wybierając szafki nocne do sypialni, odpowiedzmy sobie również wcześniej na pytanie, w jakich celach zamierzamy te meble wykorzystywać. Czy zamierzamy korzystać wyłącznie z ich blatów, czy może jednak oprócz nich wskazane będą również dodatkowe schowki w postaci otwartych półek, szuflad lub zamykanych drzwiczek? Dopiero wtedy przystąpmy do poszukiwań modelu idealnego.

Stoliki nocne w zdecydowanej większości zaoferują Wam wyłącznie niewielki blat, na którym możecie ustawić lampkę nocną lub inne niezbędne przedmioty (w ograniczonej ilości rzecz jasna). W najlepszym przypadku możecie tutaj dodatkowo liczyć co najwyżej na ulokowaną bezpośrednio pod blatem maleńką szufladę lub półkę (ta ostatnia w niektórych modelach bywa również lokowana u samego dołu mebla, w bliskiej odległości od podłogi). Nowoczesne szafki nocne do sypialni to już jednak zdecydowanie inna sprawa. Ilość zastosowanych tutaj możliwych rozwiązań konstrukcyjnych może Was zaskoczyć.

Spraw, by Twoja sypialnia była nie tylko piękna, ale i praktyczna

Jak się zapewne domyślacie, szafki nocne i łóżko, któremu będą towarzyszyć, to jeszcze stanowczo za mało, aby można było mówić o sypialni z prawdziwego zdarzenia. Chyba że zaliczacie się do grona wyznawców zasady „mniej znaczy więcej” – w takiej sytuacji dalszą część tego tekstu możecie sobie zdecydowanie odpuścić. Jeżeli jednak zdecydujecie się zostać z nami jeszcze chwilę, podpowiemy Wam z czego lepiej nie rezygnować, planując wystrój pomieszczenia o tym przeznaczeniu.

Wśród naszych faworytów już od lat znajdują się komody i szafy do sypialni. Zwłaszcza jeżeli nie zaliczacie się do grona szczęśliwych posiadaczy garderoby stanowiącej samodzielne pomieszczenie, warto o tych meblach nie zapominać. Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych przypadkach metraż może nie pozwolić Wam na zbyt wiele, z doświadczenia wiemy jednak, że w 99% przypadków miejsce na szafę udaje się znaleźć, czasem wystarczy tylko dobrać model o odpowiedniej formie i gabarytach. A jeżeli ograniczoną powierzchnią nie musicie się przejmować, to wartym rozważenia pomysłem są również konsole do sypialni, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na ich zestawienie z lustrem i uczynienie z nich namiastki toaletki.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl