Świece
Twój wybór: Usuń wszystko

Świece (22 produktów)

Chcecie wnieść do Waszych czterech kątów trochę bożonarodzeniowej przytulności? A może szukacie sposobu na podkreślenie świątecznego wystroju wnętrza? W obydwóch przypadkach trafiliście idealnie. Znajdujące się w tym dziale świece umożliwią Wam wykonanie tego zadania.

Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Kształt
Materiał
Motyw
Styl
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-






Świece świąteczne na wigilijny stół

Klimat Bożego Narodzenia można podkreślać na wiele sposobów. Niektórzy z Was ograniczają się w tym temacie tylko do choinki i kilku ozdobnych bibelotów, inni z kolei kreatywnie kompletują całą gamę dostępnych akcesoriów, wkładając wiele wysiłku w to, aby w ich domu, szczególnie w sezonie świątecznym, panowała ciepła i przytulna atmosfera.

Jednym z elementów dekoracyjnych, który w czasie Bożego Narodzenia chętnie wykorzystywany jest w temacie dopełnienia wystroju wnętrz, są świece świąteczne. Zarówno te okrągłe, jak i w kształcie walca, gładkie i ozdobione wzorami – duży wybór jaki oferują producenci pozwala nie tylko na dopasowanie ich pod kątem preferencji estetycznych, ale i planowanego sposobu przeznaczenia.

Na stół wigilijny najczęściej wybiera się długie świece, które umieszczane są w pojedynczych świecznikach lub mieszczących kilka sztuk, klasycznych kandelabrach. Tego typu świece bożonarodzeniowe wyglądają bardzo elegancko, jednak ze względu na smukłe kształty potrzebują solidnej podstawy, która zapewni im odpowiednią stabilność, a nam bezpieczeństwo podczas użytkowania. Najlepiej jest dobrać do nich świeczniki wykonane np. ze stali nierdzewnej, ceramiki lub metalu.  

Drugim typem świec, który często spotyka się na świątecznych stołach są wzmiankowane wcześniej modele okrągłe. Od swoich poprzedników różnią się one głównie kształtami i formą. Tego typu świece mają od 8 do 20 cm wysokości i od 4 do 10 cm szerokości.

Świece bożonarodzeniowe – jakie kolory wybrać?

Różnorodność świec, które oddajemy do Waszej dyspozycji nie przejawia się tylko i wyłącznie względem dostępnych rozmiarów, ale i kolorystyki. W naszej ofercie znajdziecie świece, które pozwolą Wam na estetyczne dopasowanie ich zarówno do wystroju wigilijnego stołu, jak aranżacji całego wnętrza.

Złote i srebrne świece ze względu na metaliczny połysk, bardzo dobrze prezentować się będą w towarzystwie klasycznych barw beżu, czerni i bieli. Czerwone z kolei idealnie odnajdą się w zestawieniu z żywymi kolorami zieleni.

Jak zaaranżować świece świąteczne?

Dobrym pomysłem na wykorzystanie grubych świec jest umieszczenie ich wewnątrz bożonarodzeniowych stroików, które mogą ozdabiać zarówno jadalniany stół, jak i postawioną pod ścianą w salonie konsolę lub komodę. Ciekawym rozwiązaniem może być także zestawienie trzech świeczek w różnych rozmiarach i ustawienie ich na ozdobnej tacy w towarzystwie szyszek, igliwia i plastrów pomarańczy z goździkami.

TIP: Pamiętajcie, że gładkie świece można własnoręcznie ozdobić. Świetnie w tym celu sprawdza się np. sztuczny śnieg, brokat, papier dekoracyjny lub satynowe wstążki.

Innym sposobem może być także umieszczenie świec w lampionach i latarenkach, zwłaszcza tych posiadających duże rozmiary. W ten sposób mogą zostać postawione np. na podłodze lub schodach i wieczorową porą zastępować sztuczne światło, które zazwyczaj dają lampy.



Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl