Zastawa stołowa
Twój wybór: Usuń wszystko

Zastawa stołowa (81 produktów) - strona 1 z 2

Zastanawiasz się jak podać wigilijne dania? Nie wiesz co powinno znaleźć się na świątecznym stole? Nasza zastawa stołowa będzie najlepszą odpowiedzią na te pytania. W dziale tym znajdziesz nie tylko piękne naczynia do serwowania posiłków, ale i akcesoria, takie jak: kubki, miski i talerze, które umożliwią wygodne spożywanie wigilijnych potraw. Które z nich wybierzesz dla siebie?

Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Kształt
Materiał
Motyw
Kolor
Wykończenie
Funkcje/Cechy
Styl
Grafika
Rodzaj szklanek
Rodzaj talerza
Rodzaj sztućców
Trendshows
Flaga
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Pojemność
-
Długość
-






Świąteczna zastawa stołowa

W święta Bożego Narodzenia jadalniany stół nabiera wyjątkowo eleganckiego charakteru – to czas kiedy na jego blacie rządzi biały obrus, starannie wypolerowane sztućce, kryształowe kieliszki i odświętna zastawa stołowa. Pomiędzy nimi wiją się przeplatane połyskującymi nićmi bieżniki, zdobione świątecznymi motywami serwetki, dające ciepło świece i towarzyszące im świeczniki.

Piękna i dobrze dobrana zastawa stołowa sprawia, że stół prezentuje się szykownie, a podane w naczyniach dania zaserwowane są w efektowny i zachęcający do częstowania się sposób.

Elegancko ubrany stół ma znaczenie nie tylko ze względu na wygodę i wrażenia estetyczne biesiadników, ale i podkreślenie magicznej atmosfery okresu Bożego Narodzenia. Święta to przecież wyjątkowy czas, który służy zarówno wyciszeniu i odpoczynkowi, jak i serdecznym spotkaniom w przy w rodzinnym gronie.

Zastawa stołowa na Wigilię

Świąteczna zastawa stołowa to ciągle najważniejszy element stołowej dekoracji. Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia warto zadbać o to, aby była ona szykowna i elegancka. Współcześnie producenci dają do wyboru serwisy obiadowe okrągłe i kwadratowe, wykonane z hartowanego szkła lub śnieżnobiałej porcelany.

Tego typu zestawy talerzy świetnie sprawdzają się  podczas uroczystych okazji do jakich należy kolacja wigilijna. Dzięki różnorodności dostępnych modeli można wybrać zestawy przeznaczone do użytkowania zarówno dla sześciu (18-elementowe), jak i dwunastu osób (36-elementowe). W ich skład wchodzą zazwyczaj talerze płytkie, talerze głębokie i talerze deserowe.

Co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

Podstawową rzeczą, której w żadnym wypadku nie powinno tutaj zabraknąć jest dopasowany do wielkości blatu stołu obrus. Może on być zarówno gładki, jak i ozdobiony wzorami, wykonany z bawełny lub plamoodpornego poliestru, w klasycznym odcieniu bieli lub wyrazistym kolorze zieleni czy czerwieni.

Na stole oprócz obrusu powinny także znaleźć się podkładki pod talerze, serwetki i serwetniki, które umożliwią gościom wytarcie rąk bez konieczności wstawania od stołu i udawania się do toalety. Dobrym pomysłem może być także postawienie na stole solniczki i pieprzniczki – dzięki temu każdy z biesiadników będzie miał możliwość dostosowania smaku potraw do swoich indywidualnych gustów.

TIP: Nie zapominajmy także o dekoracjach – w gruncie rzeczy są tutaj przysłowiową wisienką na torcie. W celu ozdobienia wigilijnego stołu możemy wykorzystać np. świece i świeczniki, wazony, jak i stroiki przyzdobione sztucznym śniegiem, wstążkami i kawałkami zasuszonych pomarańczy.



Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl