Twój wybór: Usuń wszystko

Zabawy z dziećmi (50 produktów) - strona 1 z 2

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Rodzaj drewna
Materiał
Motyw
Kolor
Funkcje/Cechy
Styl
Wypełnienie
Tkanina
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Długość
-

Kreatywne zabawy z dziećmi – propozycje gier i zabaw dla rodziców

Zabawy z dziećmi w domu nie muszą sprowadzać się do posadzenia malucha na kanapie i włączenia telewizora, laptopa lub smartfona. Nie zrozumcie nas tylko źle, bo w żaden sposób nie potępiamy wykorzystania takich narzędzi w celu zapewnienia najmłodszym rozrywki, pod warunkiem, że są im one udostępniane w adekwatnym do ich wieku ilościach. Osobiście uważamy jednak, że zdecydowanie bardziej rozwijający i korzystny wpływ na dziecięcą psychikę mają kreatywne zabawy w domu z rodzeństwem i rodzicami.

Poświęcona uwaga i czas na wyłączność jest dla maluchów nie tylko wyrazem troski, ale i najlepszym prezentem. Nie oszukujmy się – nawet najlepsze technologie, zabawki dla dzieci czy najnowsze gry komputerowe nie są w stanie zastąpić najmłodszym bezpośredniego kontaktu z mamą i tatą.

Zabawa to jedna z najbardziej lubianych i najchętniej wykonywanych form aktywności przez najmłodszych. Bawiąc się dziecko nie tylko poznaje świat, ale i rozwija swoją psychikę, motorykę oraz zmysły. W zabawie dziecko może nie tylko dać upust swojej kreatywności, ale i poznawać otaczającą go rzeczywistość w przystępny dla siebie sposób. Nie zapominajmy też, że dzięki zabawie, szczególnie tej, która wymaga towarzystwa, dzieci kształtują także umiejętności komunikacyjne i społeczne.                                                                  

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych

Do dobrej zabawy z dziećmi na ogół nie są potrzebne żadne drogie i wymyślne gadżety. Domowa przestrzeń skrywa w sobie tak dużo możliwości, że przy odrobinie pomysłowości możemy zapewnić dzieciakom kreatywne zajęcia każdego dnia. Co powiecie na rodzinne podchody, układanie puzzli lub grę w scrabble? Albo na zabawę w chowanego? A może wolicie zajęcia plastyczne, takie jak malowanie farbkami lub lepienie z plasteliny? To wszystko możecie robić wspólnie z dziećmi bez opuszczania własnych czterech kątów. Co jednak, jeśli brakuje wam pomysłów na zabawę ze swoimi pociechami?

Tutaj z pomocą nadchodzą zabawki edukacyjne dla dzieci. Ciekawe świata maluchy podczas tego typu aktywności intensywnie używają wyobraźni, dlatego warto zadbać o to, aby otaczały się rozwijającymi i dostosowanymi do swoich potrzeb przedmiotami.

Jakie zabawki dla dzieci lub zabawy z dziećmi możecie w tym celu wykorzystać? Dobrym pomysłem z pewnością będą tutaj wszelkie twórcze zabawy manualne (malowanie, lepienie) rozwijające koordynację ruchową i zabawy pozwalające na ćwiczenie wyobraźni przestrzennej (np. zestaw majsterkowicza). Spośród zabawek edukacyjnych dla dzieci dobrym wyborem będą także instrumenty muzyczne oraz klocki i puzzle – ostatnie z nich pomogą wypracować dziecku umiejętność logicznego myślenia. Jeśli wasza pociecha lubi aktywnie spędzać czas to możecie zastanowić się też nad zainwestowaniem w akcesoria sportowe (piłki, skakanki) lub fajne gry towarzyskie i zręcznościowe.          

Zabawki sensoryczne dla niemowląt i małych dzieci

Nieco innym typem zabawek są zabawki sensoryczne. Takie zabawki dla dzieci mają na celu stymulowanie prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego maluchów już na wczesnym etapie ich życia. Mówiąc o rozwoju mamy tutaj na myśli przede wszystkim wspomaganie kształtowania się zmysłów wzroku, dotyku, słuchu, węchu, a nawet smaku, które pozwalają dziecku na osobiste doświadczanie i stopniowe poznawanie otaczającego je świata.

Zabawki sensoryczne są konstruowane w taki sposób, aby wzbudzać w maluchach ciekawość i zachęcać je do zabawy. Mogą one piszczeć, szeleścić, zmieniać kolory, świecić czy nawet wydobywać dźwięki.

Dla niemowląt i małych dzieci świetnym wyborem będą maty edukacyjne, grzechotki, książeczki, kostki sensoryczne i inne miękkie zabawki, w ciekawych kontrastowych kolorach. Do zabaw dla dzieci w domu będą nadawały się także wydające dźwięki lalki i misie czy interaktywne roboty. Jeśli chodzi o te ostatnie to są one przeznaczone dla maluchów powyżej 6 miesiąca życia, bo stymulują zwykle kilka zmysłów naraz. Młodsze dzieci ze względu na niewykształtowaną koordynację wzrokowo-ruchową, we wczesnym etapie życia powinny mieć z takimi zabawkami ograniczony kontakt.             

Jak dobrze wybrać zabawki dla dzieci? 3 praktyczne wskazówki

Planując zakup nowych zabawek dla dzieci warto najpierw trochę poobserwować i dokładniej przyjrzeć się ulubionym aktywnościom dziecka. Z doświadczenia wiemy, że maluchy najchętniej sięgają po to, co rzeczywiście je interesuje, co sprawia im największą radość i frajdę. Inwestowanie pieniędzy w drogie zabawki, które mają niewiele wspólnego z preferencjami waszej pociechy, nie ma najmniejszego sensu. Wiele z nich później zajmuje tylko miejsce w pokoju i zalega latami na półkach.

Drugim kryterium, które powinniście jako rodzice wziąć pod uwagę, jest wiek dziecka. Wybrane przez was modele zabawek powinny być dostosowane pod tym kątem do etapu rozwoju na jakim znajduje się wasza pociecha.

Bardzo ważną kwestią jest także bezpieczeństwo i jakość wykonania zabawek. Starajcie się wybierać tylko takie, które posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty dopuszczające samodzielne użytkowanie przez dzieci. Ciekawe świata maluchy, szczególnie w okresie ząbkowania mają tendencję do brania wszystkiego do buzi, dlatego zabawki, którymi się otaczają muszą być wykonane w 100% z trwałych, higienicznych, nietoksycznych i antyalergicznych materiałów.                                                 

Pomysły na bezpieczne zabawy dla dzieci w domu

Pozostając w temacie bezpieczeństwa, na koniec chcielibyśmy jeszcze podsunąć wam kilka pomysłów na fajne zabawy dla dzieci w domu, które pozwolą wam kreatywnie spędzić czas z waszą pociechą. Nie musicie w tym celu kupować dodatkowych zabawek, wystarczy, że uruchomicie trochę wyobraźnię i wykorzystacie to, co macie w domu. Najprostsze gadżety często okazują się być najlepsze.

Znacie już nieco zapominają zabawę w ciepło-zimno? Dzieciaki nadal ją uwielbiają. Szukanie ukrytych przedmiotów potrafi sprawiać naprawdę ogromną frajdę. Fajnym pomysłem na popołudniową nudę może być także zabawa w kalambury, ćwiczenia gimnastyczne, taniec, wspólne czytanie bajek czy gotowanie. Dzieciaki uwielbiają zabawy ruchowe i wszelkie zajęcia, które pozwalają im wykazać się kreatywnością.Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl